12.06.2016r. godz.14.00 Stadion w Turznicy

A. Sadowski 11', M. Solis 69', A. Pasiut 48', M. Kozioł 78'- k, D. Rawdonis 90+1'.

szersza relacja w rozwinięciu...

Bohater Rawdonis  !!!

W ostatnim meczu wyjazdowym LKS Tyrowo pokonało po emocjonującym spotkaniu rywali zza miedzy - Płomień Turznica 3-2. (0-1). Bramki strzelali: A. Pasiut, M. Kozioł i D. Rawdonis.
Pojedynek derbowy lepiej zaczęli piłkarze Płomienia. Rywale, którzy są na zagrożonej, spadkowej pozycji grali ambitnie i dosyć twardo i stworzyli kilka dogodnych okazji. Tyrowiacy podobnie jak we Frednowy w pierwszej połowie prezentowali się  bardzo słabo. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 11 min po bramce A. Sadowskiego, który dobił strzał od poprzeczki Napiórkowskiego. Kilka minut później doskonale interweniował P. Chamera, broniąc strzał R. Teliszewskiego. LKS w pierwszej odsłonie odpowiedział stałymi fragmentami, po których dwukrotnie bliski strzelenia bramki głową był B. Klamant. W 38 min bramkarza LKSu uratowała poprzeczka po strzale M. Solisa. Do przerwy 0-1.
Od początku drugiej połowy Tyrowiacy w końcu zaczęli grać twardo i odważniej. Już w 48 min było 1-1. M. Kozioł dośrodkował wprost na głowę A. Pasiuta i futbolówka odbita od słupka wpadła do bramki. Niespodziewanie rywale odpowiedzieli w 69 min. Po podaniu K. Maszkało pięknym strzałem lewą nogą popisał się M. Solis i nie dał szans P. Chamerze. KIlka minut później meczową sytuację miał A. Sadowski, który trafił w poprzeczkę w 100 % sytuacji. Tyrowiacy znowu przegrywali, ale mając w swoich szeregach 12stego zawodnika - mobilizatora (P. Ignaczewskiego) ruszyli do odrabiania strat. Trener Rutkowski na boisko wprowadził D. Rawdonisa. To był strzał w "10"tkę !!! W 78 min "JOKER" zostaje faulowany przez K. Maszkało w polu karnym, w niegroźnej sytuacji i arbiter P. Kępka wskazuje wapno. Rzutu karnego nie marnuje  M. Kozioł i pewnym strzałem przy słupku doprowadza do remisu. LKS gra do końca i już w 85 min powinno być 3-2, ale P. Różycki zostaje zatrzymany przez bramkarza gospodarzy, który broni bardzo instynktownie. Kiedy kibice powoli opuszczali stadion, Tyrowiacy zadali ostateczny cios. A. Pasiut fenomenalnie zagrał na skrzydło do D. Rawdonisa, a ten z dosyć ostrego kąta huknął wysoko po długim słupku i dał zwycięstwo podopiecznym trenera Ł. Rutkowskiego.